Czerwiec 2008 - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Czerwiec 2008

Aktualności » Czerwiec 2008

     W połowie czerwca realizatorzy dźwięku Bayor-audio wraz z właścicielem firmy, Wiesławem Bajorem, odbyli szkolenie z zakresu obsługi systemu cyfrowego Soundcraft serii Vi.

 

      Przejście na konsolety cyfrowe jest wyłącznie kwestią czasu. W ciągu niespełna dekady prawie wszyskie duże wydarzenia koncertowe będą obsługiwane przez konsolety cyfrowe. Zdają sobie sprawę z tego faktu  zarówno firmy nagłośnieniowe, jak i sami producenci mikserów, oferując coraz bardziej ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest seria Vi Soundcrafta. Realizatorzy mieli możliwość zapoznania się z elementami składowymi systemu a także z pracą na nim. W gronie dźwiękowców reprezentujących różne dziedziny proaudio (teatr, FoH, MON, rental) można było zadać pytania zarówno jednemu z przedstawicieli producenta, jak i prezenterowi systemu. Był nim Dave Kay, brytyjczyk, realizator m.in. Scissor Sisters. Jak obiecał przedstawiciel Soundcrafta, wszystkie  uwagi, skrzętnie przez niego notowane, będą uwzględnione w kolejnych wersjach oprogramowania konsolet.

     

     

Soundcraft Vi6

 

 


 

     Darek Miliński, znany w świecie artysta, spełnia swoje marzenia - Zamek Śląskich Legend  rusza pierwszego czerwca.   Wielokanałowy system audio i oświetlenia dostarcza Bayor-Audio.

     

      Pławna - miejsce magiczne - napis takiej treści wita przejeżdzających przez tą miejscowość drogą w kierunku Zielonej Góry. Miejsce to znane jest sławą swego obywatela - Darka Milińskiego. Darek rozpoznawany jest na całym świecie jako artysta wielu talentów, choć najczęściej wymienia się go jako twórcę bajkowych obrazów. Pierwszego czerwca wystartował jego kolejny projekt - Zamek Śląskich Legend. To chyba pierwsze miejsce w skali świata, w którym tak umiejętnie połączono bajkową atmosferę, legendy, historię, sztukę i dydaktykę. Dzieciaki a także dorośli, mogą wsłuchać się w legendy tych ziem, animując własnoręcznie naturalnej wielkości lalki.

     

      Dla potrzeb tego projektu przygotowany został wielokanałowy system nagłośnieniowy. Złożony jest z customowych, ukrytych głośników pełnopasmowych przy każdej stacji. Ich zadaniem jest odtwarzanie narracji i podkładu muzycznego a także uzyskiwanie efektów przestrzennych. Obecnie system obsługuje osiem kanałów pełnopasmowych i jeden subbas  LFE. Konfiguracja przygotowana jest do rozszerzenia do 24 kanałów wraz z subbasem. Całość wymaga jedynie uruchomienia przycisku play w rejestratorze twardodyskowym. Nie zapomniano również o synchronizacji z oświetleniem efektowym, a także o przyszłej konieczności synchronizowania także multimediów.

    

      Oficjalna strona zamku:   www.zamekslaskichlegend.pl

 

Zamek Śląskich Legend  Darka Milińskiego

 

 

 

 

 

 

Lightengineer Błażej Bajor

 

 fotografie: Wojciech Jedynowicz