Wrzesień 2010 MusicMedia - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Wrzesień 2010 MusicMedia

Aktualności » Wrzesień 2010 MusicMedia

 Bayor-Audio na tegorocznych targach MusicMedia – FaitalPRO oraz produkty z niebiesko-czarnym logo

 

      W Krakowie jako oficjalny dystrybutor w Polsce zaprezentowaliśmy szeroką ofertę przetworników FaitalPRO – od trzycalowego szerokopasmowego głośnika membranowego, po największy flagowy subbasowy model 18XL1500. Radą i pomocą oprócz szefa firmy Bayor-Audio, Wiesława Bajora, służyli również nasi włoscy przyjaciele – Flavio Naggi i Valentina Rossi, którzy na tą okoliczność przybyli specjalnie do Polski. Wśród zwiedzających wielkie zainteresowanie budziła demonstracja zabezpieczenia głośników przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Każdy z targowych Gości, którzy odwiedzili nasze stoisko, mógł na własne oczy przekonać się o jakości wykonania FaitalPRO, nalewając wodę mineralną z butelki wprost na membranę i resor górny jednego z głośników. W ten sposób do wieczora przetwornik ten zalany był po sam brzeg a kolejnego poranka sytuacja powtarzała się – i tak przez trzy dni. Głośnik oczywiście w nienaruszonym stanie powrócił jako demonstracyjny do Jeleniej Góry.

 

Stoisko Bayor-Audio

 

 

       Zaprezentowaliśmy również własne produkty zbudowane na bazie przetworników FaitalPRO. Największym hitem okazała się MLA123 – pierwsze line array, na które stać każdego. Zestaw liniowy wyposażony jest w dwanaście trzycalowych przetworników, kierowany jest na rynek instalacyjny, do mobilnych muzyków, didżejów, hoteli, barów, restauracji. Posiada tryby pracy – full range przy mniejszych mocach (od 60 Hz) oraz tryb CX, w którym kolumna gra od 100 Hz.  Model ten w zamyśle ma zapoczątkować serię Micro Line Array.

 

MLA123

 

 

       Dużym zainteresowaniem cieszył się też subbas w obudowie pasmowo-przepustowej, model SBP18XL. Mimo że jest to band-pass, zaskoczeniem dla wielu było jego muzykalne, krótkie i równe brzmienie a także... waga. Przy swoich wysokich parametrach waży zaledwie 55 kg.

 

SBP18XL Bayor-Audio

 

 

        

      Pokazaliśmy również klasyczny zestaw głośnikowy 12” + 1”, nazwany CPA12. To znakomita propozycja zarówno jako satelita lub full-range dal zespołów muzycznych, didżejów, czy tez jako wyposażenie dyskotek i klubów.


      Wszystkie zaprezentowane zestawy wykonywane są z selekcjonowanej sklejki, malowane są lakierem Warneks oraz wyposażane w wysokiej klasy galanterię. Dodatkowe zabezpieczenie przetworników przed wpływem czynników zewnętrznych stanowi bądź pianka obojętna akustycznie, bądź specjalna siatka. Mimo iż jakość jest iście europejska, cena nadal pozostaje polska.

 

 

CPA12 Bayor-Audio