Koaksjalne przetworniki już dostępne w kraju! - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Koaksjalne przetworniki już dostępne w kraju!

Aktualności » Koaksjalne przetworniki już dostępne w kraju!

W skład tej linii produktów wchodzą na razie tylko rzy modele: 8HX150, 8HX200 i 6HX200, z czego 8HX150 to przetwornik oparty o ceramiczny magnes sekcji LF oraz neodymowy układ magnetyczny sekcji HF. Pozostałe modele - 8HX200 i 6HX200 to przetworniki wyposażone w lekkie i wydajne neodymowe układy magnetyczne.

 

W odróżnieniu od powszechnego trendu u innych producentów, mającego na celu redukcję kosztów budowy, Faital PRO zdecydował się na użycie osobnych magnesów (dla sekcji LF i HF), celem zwiększenia wydajności chłodzenia (!) oraz zoptymalizowania energii magnetycznej w szczelinie powietrznej. Rezultatem są przetworniki o bardzo dużej skuteczności, dynamice i świetnej zdolności do oddawania niuansów mikrodynamiki oraz bardzo wysoki SPL Max rzeczywisty z uwagi na bardzo wysoką zdolność do oddawania ciepła powstającego w trakcie pracy urządzeń na dużych mocach.

 

Ponadto, modele 8-calowe posiadają aż 65-milimetrowe cewki, co czyni je odpornymi na dugotrwałe działanie dużej mocy, w rezultacie powodując osiągnięcie bardzo wysokiego SPL Max.

 

8HX150

 

 

 

8HX200

 

 

 

 

6HX200

 

 

 

 

Nowe modele Faital PRO posiadają bardzo wyrównaną charakterystykę kierunkową, czyniąc je bardzo spójnymi zarówno w osi jak i poza nią. Kołowy rozsył wynoszący 90 stopni  zapewni przyjemność i wygodę pracy przede wszystkim muzykom wymagającym bardzo kompaktowego rozwiązania odsłuchu dla całej formacji znajdującej się na scenie. DJ-om zaś da nierzucający się w oczy sposób na odsłuch nawet w małych lokalach.