Targi Prolight + Sound 2013 - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Targi Prolight + Sound 2013

Aktualności » Targi Prolight + Sound 2013

Jak co roku, nasz partner, czyli włoska marka Faital PRO, znana z niezwykłej staranności, jeśli chodzi o trwałość, jakość, estetykę i walory akustyczne swoich produktów, prezentował swoje wyroby.

 

 

 

 

 

Oprócz znanych Wam już wcześniej przetworników nisko-, średnio- i wysokotonowych oraz falowodów line-array oraz tub prezentowane były również wprowadzone nieduży czas temu przetwroniki koaksjalne oraz zupełne nowości.

 

Jedną z nich jest najmłodszy z produktów do zastososowania w subwooferach, model 18HW1070, który zgodnie z ostatnimi trendami na rynku, wyposażony został z rozbuodwany ferrytowy układ magnetyczny, zaopatrzony w nowoczesny i ultrawydajny układ chłodzenia całej powietrzni cewki (zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, na całej jej wysokości) w postaci odpowiednio dobranej liczby i kształtu otworów cyrkulacyjnych. Całość produktu oprócz gruntownej analizy FEA (Finite Element Analysis), została gruntownie przebadana laboratoryjnie. Rezultatem jest przetwornik o bardzo dużym zakresie liniowej pracy przy maksymalnych wychylach, co przekłada się na znakomitą szczegółowość i dynamikę oraz odstęp od zniekształceń. Może być on bezpośrednim zamiennikiem 18XL1600.

 

18HW1070 (magnes)

 

 

 

Kolejnymi z nowości są 1-calowe drivery (HF106 i HF107), które dzięki wykorzystaniu niezwykłego kompozytu, z którego wykonany jest układ drgający, pozwalają na zejście z punktem odcięcia do 1,3kHz przy skuteczności 110dB/1W oraz bardzo niskiej zawartości zniekształceń! Ważne nadmienienia jest to, iż dla wielu producentów tak niska częstotliwość podziału jest nierzadko niemożliwa do osiągnięcia nawet dla driverów z 2-calowym wylotem i 3-calową cewką! To kolejny kamień milowy i wyzwanie dla konkurentów.

HF106 (driver z neodymowym magnesem)

 

 

Ponadto, wniesiono szereg udoskonaleń do istniejących już produktów. Jednym z nich jest poprawka wniesiona do znanego bardzo dobrze szerokiemu gronu użytkowników potrzebujących drivera 1,4" o bardzo wysokiej skuteczności, świetnych walorach użytkowych i niskiej cenie, mianowicie HF144. W ramach ewolucji HF146, bo taki symbol nosi "poprawiona" wersja jest jeszcze bardziej liniowy w całym swoim spektrum przetwarzania i może stanowić bezpośredni zamiennik poprzedniej wersji - HF144.

Tego typu  usprawnieniu poddany został również m.in. HF204 (efektywny pod względem finansowym driver z wylotem 2") i jako nowy model nosi symbol HF206.

 

HF206 (usprawniona wersja HF204)