Goerlitz Kulturhauptstadt Europas 2010 - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Goerlitz Kulturhauptstadt Europas 2010

Galeria » Goerlitz Kulturhauptstadt Europas 2010

GOERLITZ 2010


      W latach 2003-2006 Bayor-Audio miała zaszczyt realizować od strony technicznej wiele przedsięwzięć, zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie, związanych z międzynarodowym projektem Goerlitz – Kulturalna Stolica Europy 2010 (Kulturhauptstadt Europas 2010). Zapewnialiśmy zarówno systemy nagłośnieniowe spełniające różne nietypowe pomysły Organizatorów (np. podwieszanie kolumn w określone układy przestrzenne na rzeźbie nowoczesnej), jak i oświetlenie oraz systemy telebimów. Realizowaliśmy również nagrania live z koncertów odbywających się w ramach projektu.

     

     Przedsięwzięciem przygotowywanym z największym rozmachem był Park Mostów w Świetle (Das Brueckenpark im Licht) z maja 2005 roku. Stanowił on ukoronowanie kilkuletnich starań  Goerlitz o zdobycie tytułu Stolicy Kulturalnej Europy w 2010. Na potrzeby strony niemieckiej przygotowaliśmy wtedy:

 

- systemy nagłośnieniowe zawieszone na rzeźbach wzdłuż Przedmieścia Nyskiego nad graniczną Nysą Łużycką;

 

- systemy nagłośnieniowe w zabytkowych wnętrzach budynku muzeum

 

- systemy nagłośnieniowe na dachu Wieży Staromiejskiej


a także


dostarczyliśmy wszelkie urządzenia oświetleniowe konieczne do oświetlenia Mostu Staromiejskiego, Wieży Staromiejskiej, odcinka nadbrzeża Nysy Łużyckiej a także budynku Kondensatorenwerk i Katedry na Starym Mieście w Goerlitz. Prace zespołu oświetleniowców, dźwiękowców i elektryków Bayor-Audio prowadzone były pod kierunkiem niemieckiej reżyser światła, Heike Kujus i szefa przedsięwzięcia, Thomasa Kiemle.

Most Staromiejski

Most Staromiejski i Wieża

Katedra w Goerlitz