Marzec 2007 - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Marzec 2007

Aktualności » Marzec 2007

    Musikmesse Prolight & Sound Frankfurt 2007

    

     W ostanich dniach marca mieliśmy przyjemność odwiedzić największe w Europie targi przemysłu muzycznego. W ogromnych halach w ciągu czterech dni stoiska kilkustet wystawców odwiedziło wieledziesiąt tysięcy gości. Wystawiano wszystko, co zwiazane jest z branżą - od wydawnictw nutowych i podręczników, poprzez oprogamowanie, skończywszy na dużych systemach nagłośnieniowych. Osobną halę zajmowały urządzenia oświetleniowe.

 

  Tendencja, którą można było zaobserwować, to coraz szybsze odchodzenie od klasycznych systemów tubowych na rzecz  liniowych. Prawie każdy producent  zestawów głośnikowych starał sie zaprezentować linijkę. Występowały one w różnych wielkościach, prezentowano tez rozwiązania niekonwencjonalne - np. systemy liniowe o wielkości i grubości obrazu.

 

     Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też konsolety cyfrowe - w tym promowany pierwszy cyfrowy Midas - model XL8, którego pięć sztuk pokazano na targach. Dwa z nich pracowały na koncertach w hali Agora, dwa można było bez ograniczeń próbować na stoisku wystawcy.

 

Powersoft Digam

 

Pierwszy cyfrowy Midas - XL8

 

Funktion One - tuby z wdziękiem

 

Messe Frankfurt