9. Festiwal FDM - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

9. Festiwal FDM

Galeria » 9. Festiwal FDM

9. Festiwal FDM

 

 

      Bayor-Audio z powodzeniem realizuje różnej wielkości wydarzenia kulturalne, nie tylko duże koncerty znanych zespołów w plenerze. Nagłaśniamy i oświetlamy z jednakowym zaangażowaniem również wydarzenia o mniejszej wielkości - tak było w przypadku tegorocznej, dziewiątej edycji Festiwalu FDM.

     

        FDM jedna z największych imprez plenerowych z muzyką alternatywną w regionie. W tym roku zagościło na nim osiem kapel reprezentujących różne odnogi muzyki punkrockowej i reggae, w tym gwiazda pierwszego dnia, zespół Maleo Reggae Rockers. Zagranicę reprezentował m.in. białoruski Oniegin i czeska kapela Los Perdidos.  Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki, nawet światowy poziom wykonawstwa.

    

        Wychodząc z założenia, że również ci artyści, choć nie tak popularni jak gwiazdy muzyki pop, zasługują na najwyższy poziom obsługi, szef firmy,  Wiesław Bajor, podjął decyzję o przygotowaniu zaplecza technicznego z najwyższej półki. Jednocześnie mała scena wykluczała użycie konsolety monitorowej, stąd konieczność realizacji odsłuchów z pozycji F-o-H. Do tego celu zaprzęgnięto konsoletę Souncraft Europa VCA.  Obsługiwała ona 31 kanałów przygotowanych dla Maleo, kilka dodatkowych źródeł dźwięku, dwa odtwarzacze CD/MD oraz 4 stereofoniczne powroty z efektów. Każdy instrument zbierany był riderowymi mikrofonami Shure, Electro-Voice, Rode i  Audio-Technica.

 

       Na scenie o odpowiednią organizację pracy zadbał Wojciech Jedynowicz. Pilnował on, by przerwy pomiędzy kolejnymi zespołami ustawiającymi się na niezwykle małej scenie były jak najkrótsze i wszystkie kanały trafiały na swoje miejsce. Troszczył się też o to, by każdy wykonawca miał odpowiednio ustawiony monitor podłogowy (wszystkie 6 linii nagłaśnianych AC loud NY M512).

 

       Na froncie użyty został system liniowy AC loud NY serii LA z subwooferami SB218 tej samej marki.

 

      Scenę oświetlały zarówno klasyczne reflektory Par 64 i PC, jak i ruchome głowy Martin Mac 500 oraz Stage Color 300.

 

       Wszyscy przybyli na miejsce realizatorzy zespołów byli zaskoczeni ilością i jakością narzędzi, jakie zostały im oddane do dyspozycji. Rzadko zdarza się tak topowa aparatura i obsługa nawet na dużych festiwalach  - mówili. Cóż, po raz kolejny udowodniliśmy, że zamawiając usługę w Bayor-Audio można liczyć nie tylko na wysokiej klasy sprzęt, ale i "to coś" więcej, co sprawia, że każda impreza bez względu na swoją wielkość i rangę, przebiegnie w niezakłóconej, luźnej atmosferze; muzycy będą mieli komfort pracy a publiczność - brak powodów do najmniejszych narzekań. I to wszystko za ułamek pieniędzy, które należałoby zapłacić gdziekolwiek indziej!

 

      Relacja telewizyjna TVK Bogatynia z Festiwalu na stronie: http://video.google.pl/videoplay?docid=26408875673977722&hl=pl  - polecamy.