Maj 2008 - BAYOR-AUDIO Profesjonalna technika koncertowa: światło, dźwięk, scena, multimedia

    

Maj 2008

Aktualności » Maj 2008

     Jelenia Góra ma już 900 lat! Ważniejszym akcentem obchodów tej rocznicy był "jedyny taki weekend na  dziewięćset lat" - trzy dni wydarzeń koncertowych na Placu Ratuszowym.

 

    Pierwszego maja  w trakcie promocji dukata lokalnego "4 jelenie" zagrał i zaśpiewał Jacek Szreniawa wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jeleniogórzanie, goście i turyści stojąc w gigantycznej kolejce po okolicznościową monetę wysłuchali najlepszych utworów Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena.

 

Jelenia Góra ma 900 lat!

fot. Wojciech Jedynowicz

 

     Następny dzień to znakomity występ jeleniogórskiego Leniwca - pierwszej ligi polskiego punk-rocka - a także formacji, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Wraz ze swoimi realizatorami dźwięku przybyły Voo Voo z Wojciechem Waglewskim na czele i Kult z uwielbianym przez ludzi w skrajnie różnym wieku Kazikiem Staszewskim. Co ciekawe, w/g nieoficjalnych danych, koncert Kultu przyciągnął taką samą ilość widzów, co występujący dzień wcześniej w Cieplicach Andreas Vollenweider. 

 

      Sobotnie popołudnie trzeciego maja wypełnił ciepło przyjęty przez publiczność koncert Filharmonii Dolnośląskiej, Big Bandu Akademii Muzycznej w Katowicach i zaproszonych solistów (Ewa Uryga, Dariusz Stachura, Maciej Sikała). Zagrano utwory Edwarda Eberharda Czernego - kompozytora związanego z Jelenią Górą, byłego dyrektora orkiestry tanecznej Polskiego Radia, przez niektórych nazywanego "polskim Glennem Millerem".  Prawie setka muzyków, dwa główne miksery,  mikser monitorowy, kilkadziesiąt mikrofonów w tym Neumann KSM105 i Electro-Voice RE20 - to wszystko pozwoliło czytelnie przekazać wszystkie wymyślone przez Czernego nuty,  z zachowaniem właściwego brzmienia i dynamiki.

 

 

 

plakat: B. Twardowska-Rogacewicz, żródło: www.jeleniagora.pl